Arda

4. prosince 2011 v 19:06 | Arwen |  Arda
Nevěděla jsem co napsat tak jsem začala psát do rubrik a začala jsem Ardou takže teď vám povím něco o Ardě:

Arda neboli elfsky Země je dalo by se říct země elfů.

Stvoření:
Zpěv Ainulindalë vypráví o Hudbě Ainur (duchovních bytostí, nazývaných též Svatí) před trůnem Eru Ilúvatara, stvořitele. Po jejím skončení Eru ukázal Ainur jejich Hudbu ve viditelné podobě - vznik světa, jeho utváření a jeho dějiny: zrod elfů (Prvorozených) a lidí (Druhorozených). Protože někteří z Ainur si tento zjevený svět zamilovali, vyslal Eru do Prázdna Nehynoucí Plamen a dříve zjevený svět na samém počátku Hudby se stal skutečností.

Jakési malé dějiny:
Arda byla původně plánována jako svět - Středozem, který byl souměrný, a ze všech stran jej obklopovala Ekkaia - Vnější oceán.Vinou Melkora, který se již během Hudby řídil spíše vlastní vůlí, než tématy přednesenými Eruem, a během budování Ardy se pletl do práce ostatním Valar a spíše ničil, než budoval, byla již během nejranějšího věku tato souměrnost porušena. Neshody vyústily v první válku v Ardě, kterou vedli ostatní Valar proti Melkorovi a jeho spojencům z řad Maiar, vítězství v této válce přinesl Tulkas, Vala, který do Ardy sestoupil dodatečně, aby pomohl ve válce proti Melkorovi.
Po tomto vítězství Melkor uprchl a Vala Aulë vyzdvihl na severu a jihu Středozemě dvě vysoké lampy naplněné ohněm - Illuin a Ormal. Ve světle lamp pak začala klíčit semena vytvořená Yavannou a ze spánku procitla i první zvířata.

Bohužel jsem nenašla obrázky Ardy a tak vám dávám aspoň středozemně:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laira Laira | Web | 7. prosince 2011 v 20:37 | Reagovat

pěkný obrázek ... moc zajímavý do čtení, teď vím něco víc o Ardě...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama