Prosinec 2011

Rozbil se mi počítač

12. prosince 2011 v 19:24 | Arwen |  Různé
Jelikož se mi momentálně tak trochu porouchal počítač nejdou mi komentáře na blogách a ani mi moc nejdou články takže oznamuji že ne blog budu chdit ale jaksi budu jakoby nepřítomná ale i přítomná takže se omlouvám ale po vánocích bych měla dostat nový počítač a nebo se ten křáp za nějakej čas vzpamatuje a já budu zase psát ale bohužel taď jaksi budu nepřítomná dám sem jen tenhle obrázek protože mi šel takže budu přítomná i nepřítomná a jakmile budu moci budu odpovídat na vaše komenty atd. a dám vědět až se budu živá i živá :) Tak obrázek nešel no :( ale stejně jsem ještě malinko živá ;)

Bilbo

4. prosince 2011 v 20:30 | Arwen |  Hobiti
Tak psací nálada ještě nepřešla a tak mě napadl Bilbo Pytlík a tak tady jsou zase nějaké info. o Bilbovi tak snad vás moje psací nálada už neunavila moje prsty teda ne Mrkající.

Bilbo nejvíce zobrazován v Hobitovi ( aneb cesta tam a zase zpět ) je prvním nositelem prstenu který se ho vzdal dobrovolně.Narodil se roku 2890 Třtího věku.Byl to jediný potomek Bungo Pytlíka a Belladony Bralové.
V hobitovi se vypráví že jednoho dne přišel Gandalf se třinásti trpaslíky a jejich hlavní členem byl Thórin Pavéza kteří Bilba přesvědčili aby šel s nimi na Výpravu k Osamělé Hoře.A bylo jim to k užitku poněvadž jim hodněkrát zachránil život.
V průběhu výpravy se ale Bilbo stratil v Mlžných Horách kde taky potkal Gluma a našel Jeden Prsten který předtím vlastnil Glum.Jenže Glum ( v Pánu prstenů také nazívaný jako Smeagol ) byl vychytralý, dohodli se na tom že si dají hádanky a když neuhodne Bilbo Glum ho může sežrat a když neuhodne Glum Bilbo může jít Bilbo však vyhrál a pomocí nalezeného Prstenu dostal ven ikdyž potom Glum zjistil že Bilbo má jeho ''Miláška'' pronásledoval ho ale Bilbo unikl a Glum poté Pytlíky nesnášel.
Bilbo se poté vrátil k trpaslíkům a Drak z Osamělé Hory byl zabit Bilbo poté ještě vysvobodil trpaslíky ze spárů Pavouků a Lesních Elfů ale byl raněn v Bitvě Pěti Armád.Ale milý Bilbo se uzdravil a v pořádku sevrátil do Dna Pytle.
V roce 2989 adoptoval osiřelého Froda po nehodě jeho rodičů (Droga Pytlíka a Primule Brándorádové ).
V průběhu života Bilbo používal Prsten velmi často třeba když se chtěl schovat před příbuznými ze Sáčkova.
Bilbo prsten vlastnil asi 60 let a poté jej dobrovolně předal Frodovi aniž by tušil jaké zlo Prsten ukrývá.

Doufám že se vám to líbilo poněvadž už me začínají pobolívat prsty protože jsem to psala na ráz a taky vymýšlela naráz a moje psací nálada malinko polevila ale ještě né úplně čeká mě asi tak jeden kratší článek .


Dno pytle

4. prosince 2011 v 19:57 | Arwen |  Dno pytle
Tak mě napadlo že když už máme ten dessing na téma Dno pytle takže by jste se mohli o Dnu pytle taky něco dozvědět
takže je hobití nora postavená nejsem si jistá ale asi Falkem Pytlíkem které asi všichni známe bylo hobití norou ve které bydlel Bilbo Pytlík když Bilbo odešel z Kraje přenechal Dno Pytle Frodovi Pytlíkovi ( svému adoptovanému dědici) zároveň ale také přenechal Jeden prsten a Frodo naléhavě putoval zníčit Jeden Prsten do mordoru do ohnivé hory a aby odešel z kraje nepozorovatelně předal dno Pytle Lobélii Ze Sáčkova ale když se Frodo vrátil se svými přáteli našli Kraj spustošený Sarumanem a Dno Pytle bylo Sarumanovým obydlím který chtěl zotročit hobity ale Frodo,Smíšek,Pipin a Sam vzbouřily hobity a hobiti nakonec zvítězily a Kraj byl zase jako dřív a Lobélie která předtím dychtila po Dnu Pytle ráda předala klíče Frodovi který při svém odchdu z Kraje (plutí přes moře) předal Dno Pytle Samovi a již dále nemám žádné informace protože jsou z mé dalo by se říct vlastní hlavy a ta čerpala jen z knih.
Tak doufám že to na vás nebylo moc dlouhé povídání ale moje psací nálada se nedokáže ovládnout Mrkající.


Arda

4. prosince 2011 v 19:06 | Arwen |  Arda
Nevěděla jsem co napsat tak jsem začala psát do rubrik a začala jsem Ardou takže teď vám povím něco o Ardě:

Arda neboli elfsky Země je dalo by se říct země elfů.

Stvoření:
Zpěv Ainulindalë vypráví o Hudbě Ainur (duchovních bytostí, nazývaných též Svatí) před trůnem Eru Ilúvatara, stvořitele. Po jejím skončení Eru ukázal Ainur jejich Hudbu ve viditelné podobě - vznik světa, jeho utváření a jeho dějiny: zrod elfů (Prvorozených) a lidí (Druhorozených). Protože někteří z Ainur si tento zjevený svět zamilovali, vyslal Eru do Prázdna Nehynoucí Plamen a dříve zjevený svět na samém počátku Hudby se stal skutečností.

Jakési malé dějiny:
Arda byla původně plánována jako svět - Středozem, který byl souměrný, a ze všech stran jej obklopovala Ekkaia - Vnější oceán.Vinou Melkora, který se již během Hudby řídil spíše vlastní vůlí, než tématy přednesenými Eruem, a během budování Ardy se pletl do práce ostatním Valar a spíše ničil, než budoval, byla již během nejranějšího věku tato souměrnost porušena. Neshody vyústily v první válku v Ardě, kterou vedli ostatní Valar proti Melkorovi a jeho spojencům z řad Maiar, vítězství v této válce přinesl Tulkas, Vala, který do Ardy sestoupil dodatečně, aby pomohl ve válce proti Melkorovi.
Po tomto vítězství Melkor uprchl a Vala Aulë vyzdvihl na severu a jihu Středozemě dvě vysoké lampy naplněné ohněm - Illuin a Ormal. Ve světle lamp pak začala klíčit semena vytvořená Yavannou a ze spánku procitla i první zvířata.

Bohužel jsem nenašla obrázky Ardy a tak vám dávám aspoň středozemně:


Psací nálada

4. prosince 2011 v 18:50 | Arwen |  Různé
Tak a už mě zase přepadla psací nálada sedím u počítače mám děsnou rýmu piju horkej čaj a užívám si neděle i když se do školy v neděli vždycky těším celkem (až na raní vstávání) vychutnám si neděli protože tenhle týden byl pro mě celkem smolný a tak si vychutnávám svoji smůlu ale přepadla mě psací nálada takže tu bude asi celkem dost článků najednou myslím že jich bude dost tak se těšte a prosím něco mi komentněte díky Mrkající.